KONTAKT: 883 883 429

Pranie Tapicerki samochodowej Wrocław

Autodealing wnętrza:

Nasza oferta detalingu wewnętrznego skupia się zarówno na przywracaniu salonowego, lub lepszego, stanu auta, jak i na dbaniu o zdrowie i komfort klientów. To właśnie w środku auta spędzamy czas, gdyż czystość, stan wizualny czy zapach składają się w największej mierze na doświadczenia przezywane przez Państwa w pojazdach. Niewiele może się równać z chwilami za kierownicą nowego samochodu, w perfekcyjne sterylnym i pachnącym świeżością wnętrzu. Aby zapewniać to wrażenie wszystkim miłośnikom motoryzacji na nowo proponujemy takie serwisy jak pełne pranie i impregnacja tapicerek (w tym skórzanej), odkurzanie, czyszczenie i zabezpieczenie  elementów plastikowych czy ozonowanie, które pozbywa się szkodliwych substancji i nieprzyjemnych odorów.

Pranie i impregnacja tapicerki

Pranie tapicerki jest wieloetapowym i złożonym procesem.  Po dokładnych oględzinach i odkurzeniu oraz usunięciu najbardziej powierzchownych zabrudzeń, zaczynamy pranie, zazwyczaj od podsufitki. Czyścimy ją metodą bonnetowania (kapsułkowania brudu), gdyż środki oparte na wodzie mogą prowadzić do osłabienia wiązań kleju. W podobny sposób usuwamy zanieczyszczenia z boków drzwi. W kolejnym kroku tapicerka materiałowa foteli i kanapy oraz podłoga są poddawane praniu ekstrakcyjnemu. Materiał zostaje opryskany presprayem, który potem dokładnie rozprowadzany jest szczotką. Następnie piana, wraz z wyciągniętymi z głębi tkanin zabrudzeniami, pochłonięta jest odkurzaczem ekstrakcyjnym, usuwając aż 99% plam. Następnym etapem jest schnięcie materiału , co trwa od 2 do 24 godzin – zależnie od typu tkaniny i okoliczności. Po teście jakości i dokładnych oględzinach w niektórych przypadkach manualnie usuwamy resztki zabrudzeń.

Po praniu możliwa jest impregnacja tapicerek, którą gorąco zalecamy. Efekty czyszczenia powinny utrzymywać się jak najdłużej! Jest to dość prosty i przyjazny dla materiału proces, który głównie opiera się na stworzeniu powłoki hydrofobicznej za pomocą specjalistycznych preparatów. Ważne jet tu dobranie odpowiedniej metody i substancji zależnie od typu tkaniny. Po udanej impregnacji woda i zabrudzenia nie przenikają w głąb tkaniny, efektywnie uniemożliwiając powstawanie plam. Szczególnie polecamy tą usługę dla aut typu cabrio oraz rozkładanych dachów.

 

Zabezpieczenie elementów plastikowych

Plastiki pod wpływem światła, tarcia i długotrwałego użytku często matowieją, tracą swój kolor, a nawet zmieniają teksturę. Jako doświadczona firma autodetalingowa posiadamy odpowiednie preparaty, stosowane również przez czołowych producentów aut, które pozwalają na przywrócenie elementów plastikowych do ich dawnego blasku i głębi koloru. Ten proces, w połączeniu z dokładnym czyszczeniem, pozwalającym między innymi usunąć przyklejone elektrostatycznie cząsteczki, zapewnia wygląd wnętrza jak na wystawie w salonie. Usługa zajmuje do kilku godzin ze względu na specyfikę niektórych preparatów.

Odkurzanie

Odkurzanie wnętrza auta to prosta usługa, skupiająca się na usunięciu wszelkich suchych, powierzchownych zabrudzeń, jak kurz, piasek, pył etc. Dzięki wysokiej mocy sprzętowi i technice, możemy bezpiecznie usunąć cząsteczki nawet z głębi włosia tkanin i najbardziej niedostępnych zakamarków samochodu.

Czyszczenie szyb i zabezpieczenie przed parowaniem

Wśród naszych usług auto detalingu znajduje się zewnętrzne i wewnętrzne czyszczenie szyb. Przyklejony elektrostatycznie kurz, tłuszcz i osady z powietrza są niezwykle trudne do usunięcia bez specjalnych preparatów. Na szczęście posiadamy w swojej ofercie środki, które pozwalają na nadanie szkłu krystalicznej czystości i absolutnej przejrzystości, zwiększając komfort jazdy i bezpieczeństwo. Możemy zabezpieczyć szyby wewnątrz, unikając parowania. Bardzo zalecamy tę usługę zimą oraz dla aut, w których występuje ten problem, ponieważ widoczność jest najważniejszym elementem bezpieczeństwa za kierownicą.

Impregnacja i czyszczenie tapicerki skórzanej

Tapicerka skórzana należy do najdelikatniejszych i najbardziej wymagających. Czyścimy ją specjalistycznymi preparatami dla niej przeznaczonymi, między innymi marek Colorlock, Gtechniq i Future clinic. Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie i usunięcie kurzu, pyłów oraz innych suchych zabrudzeń. Następnie tapicerkę myjemy specjalną pianką i szczoteczką do czyszczenia skór. W ten sposób wyciągnięte zanieczyszczenie pochłaniamy i usuwamy ściereczką z mikrofibry. Po dokładnych oględzinach i ewentualnym czyszczeniu miejscowym, impregnujemy umytą tapicerkę skórzaną. Proces ten zapewnia trwałość efektów i odporność na dalsze zabrudzenia. Dzięki temu mogą Państwo cieszyć się odnowioną i połyskliwą skórą przez długi czas po naszej wizycie.

Ozonowanie i usuwanie zapachów

Wiele samochodów we Wrocławiu nie należy do najnowszych ani najbezpieczniejszych. Nawet pozornie perfekcyjna zadbane auta mogą kryć w sobie tysiące mikrobów, reaktywnych chemikaliów czy drobin odpowiedzialnych za nieprzejmne zapachy. Ozonowanie odkaża wnętrze, jednocześnie pozbywając się nieprzyjemnych zapachów, alergenów i nadając powietrzu świeżość. Zmniejsza objawy dla alergików, osób chorujących na astmę oraz może łagodzić efekty choroby lokomocyjnej u dzieci. Niweluje także ryzyko nawroty zakażenia po grypie czy infekcję w trakcie pracy jako kierowca osobowy. W przeciwieństwie do innych metod dezynfekcji, nie pozostawia szpitalnego zapachu i nie stanowi ryzyka dla tkanin.

Ozonowanie trwale usuwa z tkanin, wnętrz i wentylacji:

-alergeny

-zapachy (w tym tytoniu, stęchlizny, zwierząt czy farby)

-pleśnie i grzyby

-szkodliwe mikroby, bakterie i wirusy

 

Dla maksymalnych efektów przed ozonowaniem zaleca się wymianę filtra kabinowego oraz detailing wnętrza.

 

 

 

 

 

 

Close Menu